Projektowanie monogramu

Oferujemy projektowanie monogramu, rebranding, redesign marki, odświeżenie logo.

Monogram to najczęściej zestawienie litery lub kilku liter powiązanych kompozycyjnie. Stosowany jest jako podpis lub znak własności, który stanowi inicjały danej osoby lub organizacji. Taki znak posiada spójną kompozycję. Nadrzędną zasadą naszych monogramów jest jego czytelność, z kolei kwestie wyglądu i dekoracyjne znajdują się na drugim miejscu.

Funkcja monogramów

Taki symboliczny podpis jest spotykany na przykład w herbach. Najczęściej stosuje się go do oznaczania elementów, które służą do kreowania wizerunku.

Po projektowanie monogramu sięgają zarówno pojedynczy klienci, jak i duże firmy. W tym pierwszym przypadku są to głównie eksperci w danej branży i osoby wykonujące wolne zawody, które chcą być rozpoznawane dzięki pewnemu symbolowi. Takie osoby często nie posiadają działalności gospodarczej, dlatego stworzenie logo jest w ich przypadku zbędne. Jeśli natomiast chodzi o firmy, zwłaszcza te z ekskluzywną ofertą, to monogram służy im do znakowania produktów, ponieważ może on być znacznie bardziej elegancki niż logo.

Usługodawcy posiadający swój monogram najchętniej umieszczają go na wizytówkach, stronie internetowej, a także na publikacjach czy nawet w stopce e-maila. Z kolei mali producenci raczej skłaniają się do znakowania nim swoich wyrobów.

Monogramy powinny być wyraźne, jednak nie mogą dominować przedmiotu, na którym są oznaczone. Warto umieszczać je w mniej widocznych miejscach, takich jak róg lub opakowanie produktu. Odradza się ich wykorzystanie w typowej reklamie, gdyż najlepiej służą do celów identyfikacyjnych.

projektowanie monogramu

O projektowaniu monogramu

Stworzenie udanego i rozpoznawalnego monogramu jest bardzo ważne. Musi mieć on prostą, czytelną formę, a jednocześnie nieco ozdobny charakter. W kilku prostych znakach przekształcamy kluczowe informacje na temat danej osoby lub organizacji. Monogram prezentuje się równie dobrze niezależnie od tego, czy znajduje się na wizytówce, stronie internetowej, opakowaniu czy dowolnym nośniku.

zastosowanie monogramu
projekt monogramu
stempel z monogramem
monogram
projektowanie monogramu
projektowanie monogramu

O naszej pracy

Z zaangażowaniem podejmujemy się wszelkich wyzwań graficznych dostosowując się do indywidualnych potrzeb, szczególnie tam, gdzie dobry wizerunek i prezentacja jest niezbędna.

Proces projektowy i przyjemna współpraca jest dla nas równie ważna co ostateczny projekt. Podejmując współpracę, służymy radą i dzielimy się swoim doświadczeniem, cenimy sobie ścisłą współpracę z klientem na każdym etapie realizacji projektu.

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl