Projektowanie księgi znaku

Oferujemy profesjonalne i nowoczesne projektowanie księgi znaku logo w wersji podstawowej lub rozszerzonej.

Przygotujemy opis budowy logo oraz zaleceń jak należy go poprawnie używać. Zapiszemy przykłady, mające na celu ułatwić pracę z logo. Zasad w niej opisanych powinno się bezwzględnie przestrzegać dla jednorodnego wizerunku firmy.

Stworzymy również spójny system graficzny, który spowoduje jednoznaczną identyfikację firmy na tle konkurencji oraz wzmocni efekt kampanii reklamowych.

Zrealizujemy wszystkie elementy linii graficznej marki w ramach kompletnego wizerunku. Gotowe projekty opisujemy w księdze znaku, która będzie stanowiła niezbędny dokument tożsamości firmy.

Zawartość księgi znaku

Projektujemy dwa rodzaje księgi znaku w wersji podstawowej i rozszerzonej, które różnią się poziomem rozbudowania i przykładami stosowania.

Podstawowa księga znaku powstaje standardowo z każdym nowym projektem logo. Obejmuje przeważnie kilka kart z elementami podstawowymi oraz przykładami poprawnego stosowania.

Składa się z takich elementów jak:

  1. Budowa (opcjonalnie)
  2. Podstawowa wersja
  3. Alternatywne wersje
  4. Konstrukcja (opcjonalnie)
  5. Kolorystyka
  6. Pole ochronne
  7. Skalowanie i minimalny rozmiar
  8. Umieszczanie znaku na różnych tłach (opcjonalnie)
  9. Niedopuszczalne modyfikacje (opcjonalnie)
  10. Typografia

Rozbudowana księga znaku zawiera bardziej szczegółowe opracowania oraz konkretne wzory identyfikacji wizualnej z użyciem logologotypu lub samego sygnetu. Zawiera dedykowane projekty oraz cechy poszczególnych znaków, które wynikają z analizy potrzeb i ustaleń klienta. Tworzone są w niej również materiały graficzne w postaci różnego rodzaju projektów reklamowych oraz informacyjnych.

Projektowanie księgi znaku realizujemy głównie w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz dodatkowo na specjalne życzenie w wersji drukowanej.

Poszczególne projekty zapisujemy osobno według standardów graficznych w takich formatach jak PDF, AI, SVG, JPG oraz PNG.

księga identyfikacji wizualnej

Znaczenie księgi znaku

Zaprojektowana przez nas księga znaku to nowoczesne narzędzie w zarządzaniu wizerunkiem każdej działalności.

Zapewnia rozpoznawalność marki, spójność wszystkich działań reklamowych i marketingowych oraz łatwą identyfikację wobec dostawców i odbiorców. Jest efektywnym narzędziem w komunikacji i prezentacji informacji wewnątrz i na zewnątrz firmy. Gwarantuje spójność firmy w okresie zmian organizacyjnych, rynkowych i kapitałowych. Daje oszczędność czasu i pieniędzy ze względu na jasne reguły określające wizerunek firmy.

Przestrzeganie zaleceń w niej zawartych pozwala zachować spójny wizerunek działalności i ma znaczący wpływ na kształtowanie wizerunku firmy.

identyfikacja wizualna
branding
projektowanie księgi identyfikacji wizualnej
identyfikacja wizualna
projektowanie księgi identyfikacji wizualnej

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl