Przygotowanie materiałów do druku – DTP


 Przygotowanie materiałów graficznych i typograficznych do druku lub publikacji jest procesem złożonym, na który składa się wiele różnych działań. Oferujemy kompleksowe usługi DTP we wszystkich językach i formatach. Projekty realizowane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów DTP oraz grafików.

Nasza oferta obejmuje wszystkie etapy opracowania projektu, do których należą: korekta i redakcja tekstu, jego tłumaczenie, opracowanie graficzne, skład i łamanie, ostateczne przygotowanie dokumentu do druku i jego druk. Wszystkie treści zawarte w dokumencie są przez nas dokładnie weryfikowane zarówno pod kątem technicznym, graficznym oraz merytorycznym.

przygotowanie DTP
DTP

Opracowanie graficzne

W przypadku usług DTP niezwykle istotną rolę odgrywa odpowiednie opracowanie graficzne dokumentu. Po wprowadzeniu do komputera tekstu oraz materiałów grafik rozpoczyna pracę nad przygotowaniem kompozycji poszczególnych stron dokumentu. Przygotowuje również wszelkie ilustracje, schematy i wykresy, które mają zostać wykorzystane w projekcie.

identyfikacja wizualna

Wygląd dokumentu, zwłaszcza w przypadku projektów marketingowych i reklamowych, jest niezwykle ważny. Oprawa graficzna musi podkreślać treść, którą przekazuje dany projekt, a także przyciągać uwagę odbiorcy.

typografia

Skład i łamanie

Skład i łamanie tekstu są bardzo ważnym etapem przygotowania dokumentu do druku lub publikacji (DTP). Polegają przede wszystkim na ustaleniu rodzaju czcionki i szerokości wierszy.

Łamanie polega na odpowiednim przygotowaniu strony dokumentu, ułożeniu tekstu w kolumnach i zestawieniu go z elementami graficznymi. Po wykonaniu łamania na stronie znajdują się wszystkie planowane zdjęcia, rysunki, czy też wykresy. Gotowy plik zostaje następnie wysłany do klienta, który na tym etapie może przekazać ostateczne uwagi do projektu.

skład ksiązki

Przygotowanie do druku

Kiedy projekt dokumentu jest już kompletny następuje ostateczny etap procesu DTP – przygotowanie do druku. Etap ten polega przede wszystkim na dostosowaniu pliku do rodzaju papieru, czy innego materiału, techniki drukowania oraz rodzaju maszyny drukującej lub znakującej. Wszystkie te elementy mają ogromny wpływ na ostateczną jakość i wygląd wydruku lub znakowania.

przygotowanie DTP

Kontakt

Zapraszamy do współpracy z naszą pracownią graficzną.

Telefon
+48 788 799 733

Mail
kontakt@grafikkomputerowy.pl
zlecenia@grafikkomputerowy.pl