Projektowanie instrukcji obsługi

Oferujemy różnego rodzaju pisanie, tworzenie i projektowanie instrukcji obsługi krótkich oraz długich, pisanych i obrazkowych.

Tworzymy wszystkie materiały na potrzeby instrukcji obsługi: rysunki, opisy oraz zapewniamy kompleksowy skład w dowolnej, wybranej przez klienta formie.

Zrealizujemy również sam skład i formatowanie gotowej treści przesłanej przez klienta. Przygotujemy go do publikacji oraz druku i zapiszemy w dowolnym wybranym formacie.

W oparciu o powierzone materiały wykonujemy opisy instrukcji, przygotowujemy rysunki techniczne, ilustracje oraz dokumentację techniczną.

projektowanie instrukcji obsługi

Oferujemy również instrukcje montażu, procesów, konserwacji, DTR dla firmy.

Nasza oferta

Dostosujemy projekt instrukcji do produktu i jego opakowania. Zapewniamy spójność założonej formy. Projektujemy instrukcje w kształcie szytych książeczek, składanych harmonijek, pojedynczych kartek bądź naklejek.

Aktualizujemy dane w istniejących instrukcjach niezależnie od formatu i treści. Prowadzimy również program aktualizacji nowych instrukcji o zmieniające się treści.

Wykonujemy również ilustrację z powierzonych zdjęć bądź szkiców. Projektujemy indywidualne ikony, piktogramy i inne znaki graficzne.

projektowanie instrukcji obsługi

Typografia instrukcji obsługi

Oferujemy projektowanie typografii instrukcji obsługi koncentrujące się na kształtowaniu struktur i aranżacji języka w jego wizualnym wymiarze. Zajmiemy się doborem pisma, jego użyciem i składem, a także ustalaniem optymalnych norm pisarskich.

Stworzymy skład treści ułatwiający czytanie i odbiór. Definicja ta we właściwy sposób określa przeznaczenie i cel typografii, nie ograniczając jej przestrzeni jedynie do nośnika papierowego. Obecnie typografia jest ważnym narzędziem w komunikacji wizualnej zwłaszcza cyfrowej.

instrukcja obsługi

O projektowaniu

Analizujemy otoczenie konkurencyjne, ustalamy strategię komunikacji, nawiązujemy do aktualnych trendów i dobieramy odpowiednie środki graficzne do założonych celów. Dzięki temu projekt typograficzny staje się bliższy konsumentowi, zostaje trwale wprowadzony do jego codziennego świata.

Oferujemy projektowanie typografii zgodnej z identyfikacją wizualną firmy lub marki. Dodatkowo przygotujemy treść i hasła reklamowe niosące krótki i czytelny przekaz.

W oparciu o wizję lub pomysł klienta zaproponujemy najlepsze warianty projektów, które opracuje nasz doświadczony zespół grafików i specjalistów. Wdrożymy projekt i zrealizujemy go do końca.

tworzenie instrukcji obsługi

Oprogramowanie

Wykonując powierzone nam zadania korzystamy z szerokiej gamy dostępnych na rynku technologii:

Oprogramowanie graficzne:

  • Illutrator (AI / PDF)
  • Photoshop (PSD)
  • CorelDraw (CDR)
  • 3ds Max (3DS / OBJ)

Oprogramowanie konstruktorskie:

  • Inwentor (IAM / ITP)
  • AutoCad (DWG / DXF)
  • Solidworks (SLDPRT / SLDASM)

W obecnych czasach elektroniczne wersje instrukcji obsługi są wręcz niezbędne. Technologie takie jak QR, AR są coraz częściej wybieraną alternatywą klasycznych wydruków instrukcji. Wersje papierowe, które umieszczamy w pudełku, mogą się z czasem zgubić. Za to wersja online zawsze będzie do dyspozycji Klienta.

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl