Projektowanie i skład książek

Oferujemy projektowanie, formatowanie, skład książek do publikacji oraz druku. Zaprojektujemy również okładkę książki, illustracje oraz przygotujemy zdjęcia. Począwszy od podręczników, książek naukowych, albumów a skończywszy na powieściach i ilustrowanych książkach dla dzieci.

Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem zwracając szczególną uwagę na poprawną typografię książki, interesujący układ graficzny oraz odpowiedni dobór zdjęć lub innych elementów graficznych. Dzięki znajomość trendów graficznych, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych tworzymy oryginalne, estetyczne i doskonałe pod względem artystycznym projekty książek.

skład typograficzny

Wykonujemy profesjonalne obróbki tekstowo-graficzne wszelkiego rodzaju dokumentów drukowanych i innych materiałów wizualnych. Współpracują z nami wysoko wykwalifikowani graficy, którzy mają duże doświadczenie w zakresie prowadzenia zaawansowanych projektów wydawniczych, redakcji technicznych oraz składu i łamania tekstu. Za każdym razem dostosowują oni poszczególne rozwiązania do specyfiki konkretnego zlecenia.

Korzystając z naszej oferty, otrzymacie Państwo fachowo prezentujące się materiały, starannie opracowane pod kątem edytorskim i typograficznym. To z pewnością przyczyni się do wzrostu pozytywnego odbioru książki.

projektowanie książek

Na każdym etapie procesu składu DTP pozostajemy z Państwem w bieżącym kontakcie, byśmy mogli poznać istotne opinie, sugestie i uwagi, a w konsekwencji w pełni spełnić oczekiwania.

Warto dodać, że oferujemy zastosowanie oferty składu DTP nie tylko do treści polskojęzycznych, ale również tekstów sporządzonych w szerokim katalogu języków obcych.

Okładka książki

Projektowanie okładki książki jest zadaniem trudnym. Dobra okładka musi być atrakcyjna wizualnie, trafiać do oczu klienta, bo jest często pierwszym bodźcem, dzięki któremu czytelnik wybiera daną pozycję. Projekt okładki książki musi również odzwierciedlać sam klimat książki. Jednak książka to nie tylko atrakcyjna okładka. Dobrze zaprojektowana książka od pierwszej do ostatniej strony powinna łączyć się w jedną spójną, logiczną, czytelną i estetycznie wyglądającą całość.

projektowanie książek

Ilustracje do książek

Na piękno książki składa się nie tylko tekst wraz ze swym znaczeniem. Oprawa, szata graficzna w skład, której wchodzi również ilustracja istnieją w kulturze prawie tak długo jak sama książka. Jedną ilustracją można przedstawić historię której nie da się ubrać w słowa. Wykonujemy ilustracje do książek, pełne fantazji ilustracje dla dzieci, ilustracje edukacyjne czy też dla potrzeby reklamy.

skład książki

Skład książek – nasza oferta

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących przyszłego projektu.

Zdarza się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Dlatego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype’a lub też drogą telefoniczną.

Aby stworzyć książkę musimy znać nie tylko cel realizacji, ale przede wszystkim zapoznać się z treścią książki. Przed rozpoczęciem pracy nad książką należy przygotować również zdjęcia lub ilustracje.

Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji możemy rozpocząć pracę nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice. Eksperymentujemy z papierem, liternictwem, kolorem i formą staramy się mieszać różne techniki, aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt. Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jest w pełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

projektowanie okładki

Publikacja tekstu

Opracowujemy materiały przeznaczone docelowo do róznego rodzaju druku. Fachowo przygotowujemy ponadto dokumenty w formie elektronicznej – zarówno w formacie pliku pdf lub w innych formatach wykorzystywanych do obsługi e-booków (tj. MOBI, EPUB), jak również przeznaczone do umieszczenia bezpośrednio na stronie internetowej, witrynie lub blogu.

publikacja treści

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl