Projektowanie grawerowania laserowego oraz CNC

Oferujemy projektowanie grawerowania laserowego CO2, fibrowego oraz CNC.

Przygotujemy również i zoptymalizujemy gotowy projekt przesłany przez klienta. Pozwoli to zaoszczędzić na czasie i materiale oraz zmniejszyć koszty produkcji.

Pre­cy­zja la­se­ra lub freza w po­łą­cze­niu z kre­atyw­nym my­śle­niem da­je prak­tycz­nie nie­ogra­ni­czo­ne moż­li­wo­ści two­rze­nia.

cięcie laserowe

Zdjęcia i bitmapy

Ze względu na specyfikę pracy lasera nie da się bezpośrednio wygrawerować nim zdjęcia czy bitmapy bez ich specjalnego przygotowania. To dlatego, że np. laser nie potrafi oddać kolorów czy skali szarości. Można jednak odpowiednio przerobić zdjęcie, aby było możliwe jego wygrawerowanie laserem. Niestety nie wszystkie zdjęcia nadają się do tego. Warunek jest taki, że zdjęcia lub grafika bitmapowa muszą mieć duży kontrast, czyli jak najmniej dużych powierzchni o mało zróżnicowanych jasnościach.

projektowanie grawerowania

Dodatkowo zdjęcie powinno mieć białe, przeźroczyste lub jednolite tło. Jeśli zdjęcie spełnia ten warunek to można je do nas wysłać do odpłatnego przygotowania do grawerowania laserem. Proces ten w specjalny sposób przetwarza zdjęcie w zbiór większych lub mniejszych kropek, które po wygrawerowaniu laserem w dużej rozdzielczości dają efekt zdjęcia. Warto jednak zaznaczyć, że efekt finalny zależy w dużej mierze od samej jakości zdjęcia oraz od rodzaju materiału, na którym jest grawerowane.

Wymagania techniczne

Jeżeli chcemy przesłać własny rysunek do wygrawerowania, to musi spełniać on pewne wymogi „techniczne”.

Nie wszystko można wygrawerować z przyzwoitą jakością. Im słabsza jakość projektu wyjściowego, tym gorszy efekt pracy na gotowych wyrobach. Dlatego ważne jest, aby przesyłać rysunki, które spełniają pewne minimalne wymagania.

Jeżeli rysunek nie odpowiada tym wymogom, firma realizująca takie zamówienie najczęściej nie podejmie się takiej realizacji. Nie będzie chciała wykonywać prac o których z góry można powiedzieć, że będą źle wykonane i mogą skończyć się reklamacją.

projektowanie grawerowania

Przygotowanie grawerowania

Oferujemy także przygotowanie projektu na podstawie konkretnych wytycznych lub rysunku technicznego, odręcznych szkiców lub modelu.

Do wyceny poza samym plikiem projektu (lub jego szczegółowym opisem wraz ze szkicami w przypadku przygotowywania projektu przez nas) potrzebujemy następujących informacji:

 • rodzaj materiału do obróbki oraz jego grubość
 • wielkość nakładu
 • wszelkie istotne informacje dodatkowe (na przykład głębokość grawerów lub zmiana numeracji lub tekstu na każdym egzemplarzu)
projektowanie grawerowania

Projekty nie spełniające wytycznych

Inne formaty plików (np: JPGGIFPNGDOCODT, itp.), jak również projekty z innymi niż podane powyżej ustawieniami także jesteśmy w stanie przeprojektować lub przekonwertować, ale z dodatkowo płatną konwersją oraz ewentualną akceptacją próbki wyniku przez klienta. Warto pamiętać, że pliki z programów typu Office (doc, odt, itp.) mogą być wyświetlane w różny sposób na różnych komputerach. Dlatego bezpieczniej tego typu pliki wyeksportować do formatu PDF, który jest uniwersalny.

projektowanie grawerowania

Zaprojektujemy grawer

 • dyplomy, podziękowania, certyfikaty
 • trofea, nagrody, wyróżnienia
 • breloki hotelowe i reklamowe
 • szyldy, tabliczki,
 • wizytówki,
 • identyfikatory
 • tabliczki i panele do maszyn i urządzeń elektrycznych
 • referentki, matryce, stemple
 • pieczątki, stemple
 • cenówki, etykiety, metki

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl