Projektowanie banerów internetowych

Oferujemy projektowanie banerów internetowych zgodnych najnowszymi standardami graficznymi i typograficznymi. Dbamy, aby nasze projekty cechowała oryginalność i innowacyjność, rozumiana jako walor wyjątkowości i niepowtarzalności koncepcji graficznej, która przykuwa uwagę, wzbudza ciekawość i zainteresowanie.

projektowanie banerów internetowych

Jesteśmy w stanie zapewnić projektowanie całkowitego systemu materiałów reklamowych w sieci. Dbamy o to, aby wszystkie materiały pasowały do siebie i stanowiły spójną całość.

O projektowaniu banerów

Projektowanie skutecznych banerów reklamowych wbrew pozorom nie jest łatwe. Mamy ograniczoną ilość miejsca, a w dodatku internauci niechętnie spoglądają na internetowe reklamy.

Dlatego lepiej wystrzegać się najczęstszych błędów popełnianych na etapie projektowania zlecając to profesjonalnym grafikom.

Prostota jest kluczowa przy projektowaniu banerów reklamowych. W większości sytuacji projektowych minimalizm  jest bardziej skuteczny, niż przesycenie projektu różnymi elementami. Dotyczy to zwłaszcza banerów reklamowych, w których przestrzeń i czas oglądania są ograniczone do minimum. W przypadku gdy na bannerze będzie zbyt dużo elementów, uwaga widza zostanie rozproszona, w efekcie czego pominie reklamę.

Dzięki skromnej palecie barw umożliwimy łatwiejsze i szybsze zrozumienie reklam. Niezbędne jest użycie kolorów pobranych z identyfikacji wizualnej firmy, strony internetowej lub innych materiałów marketingowych. Takie postępowanie stworzy spójność dla marki. Zbyt wiele użytych kolorów na tak małej przestrzeni nigdy nie wygląda dobrze. Przycisk akcji zlewa się z resztą elementów. Ograniczenie palety do dwóch kontrastujących ze sobą kolorów może sprawić, że banner wizualnie bardzo przyciągnie uwagę.

projektowanie banerów

Używamy tylko jednego lub dwóch rodzajów fontów lub kilku odmian jednego fontu czyli pogrubienie, pochylenie itd. Nie używamy fontów szeryfowych, które na małej powierzchni reklamy są trudne do odczytania. Dotyczy to zarówno odstępów między literami czyli kerning oraz odstępów między wierszami.

Staramy się przedstawić ofertę w jak najmniejszej ilości słów. Zbyt dużo tekstu sprawi, że reklama stanie się przytłaczająca, a czytanie zajmie klientom więcej czasu niż chcą na nią poświęcić. Projektujemy tak, aby internauci zrozumieli, co promujemy już po samym spojrzeniu na reklamę.

Jeśli zamierzamy używać zdjęć w reklamie, to najczęściej trzymamy się tylko jednego. Ze względu na małą przestrzeń, pokazywanie szczegółów może być trudne i rozpraszające uwagę.

Zawsze dołączamy wezwanie do działania w reklamie które oczywiście wyróżnia się kolorem, dzięki temu nikt nie ma wątpliwości co dalej.

Baner może być oczywiście umieszczany w różnych miejscach i być różnych rozmiarów. Obojętnie którą drogę się wybierze, w pełni profesjonalna reklama banerowa jest ważna z kilku powodów. Po pierwsze, ten typ oznakowania łączy w sobie funkcję reklamową, a po drugie informacyjną.

banery internetowe

Szukasz grafika?
Chcesz zlecić projekt?

Potrzebujesz grafika z nieszablonowymi pomysłami, który stworzy dla Ciebie lub Twojej firmy projekt? Efekt wizualny i aspekty techniczne są dla Ciebie bardzo ważne? Opowiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a my wybierzemy dla Ciebie odpowiedniego grafika.

Napisz! kontakt@grafikkomputerowy.pl